خانه / اطلاعیه ها / بهترین راه سرمایه گذاری در وضعیت فعلی

بهترین راه سرمایه گذاری در وضعیت فعلی

بسیاری از افراد جامعه، دارای مقادیری پول هستند که نمی دانند با آن چه کنند. از طرفی ارزش پول هر روز کم و کمتر می شود، و از طرف دیگر نگرانی نسبت به گم شدن، دزدیده شدن و یا خرج کردن پول، سبب تشویق افراد به سرمایه گذاری در حوزه های گوناگون می شود.
یکی از دغدغه های اقتصادی انسان ها، تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری است. بسیاری از افراد جامعه، کم و بیش دارای مقادیری پول هستند که نمی دانند با آن چه کار کنند. از طرفی ارزش پول هر روز کم و کمتر می شود، و از طرف دیگر نگرانی نسبت به گم شدن، دزدیده شدن و یا خرج کردن پول، سبب تشویق افراد به سرمایه گذاری در حوزه های گوناگون می شود. در این مقاله ضمن تعریف شاخص هایی جهت ارزیابی انواع سرمایه گذاری ها، به مقایسه انواع گزینه های مرسوم در سرمایه گذاری پرداخته شده است. امید است که پاسخی مناسب برای این سوال ارائه شود که «پولم را کجا سرمایه گذاری کنم؟»

سرمایه گذاری

به عبارت ساده سرمایه‌گذاری عبارت است از عدم استفاده از منابع در زمان حال و به جریان اقتصادی انداختن آن به امید به دست آوردن منابع جدید در آینده که منابع جدید از منابع فعلی دارای ارزش بیشتری می‌باشد.

در بررسی گزینه های مختلف سرمایه گذاری باید به مواردی توجه کرد. از مهمترین آن ها می توان به نرخ تورم، بازده مورد انتظار، ریسک هر کار، زمان مد نظر برای نتیجه گرفتن و همچنین خاصیت نقدشوندگی آن حوزه توجه کرد. به اختصار هر کدام از این موارد را توضیح می دهیم.

مطلب پیشنهادی

تعریف اقتصاد کلان چیست؟

رشته‌ای در اقتصاد که رفتار اقتصاد کل را بررسی می‌کند. اقتصاد کلان حوادث سراسری اقتصاد مثل تغییرات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار