خانه / مقالات اقتصادی / تعریف سرمایه گذاری کردن چیست؟

تعریف سرمایه گذاری کردن چیست؟

تعریف سرمایه گذاری کردن چیست؟

عمل اختصاص پول یا سیک هدف (تجارت، پروژه، املاک و غیره) با انتظار دریافت یک درآمد یا سود اضافه در آینده، سرمایه گذاری کردن گفته می‌شود. سرمایه گذاری کردن می‌تواند شامل مقدار زمانی که شما برای مطالعه چشم‌انداز یک شرکت صرف می‌کنید باشد، مخصوصاً که از قدیم گفته‌اند وقت طلاست.
تعریف موسسه مالی چیست؟

سازمانی که بر سروکله زدن با تراکنش های مالی، همچون سرمایه گذاری ها، وام ها و سپرده ها تمرکز دارد، موسسه مالی گفته می‌شود. نهادهای مالی به شکل مرسوم از سازمان هایی همچون بانک ها، کارگزاری ها، شرکت های بیمه و … تشکیل شده‌اند.
تعریف ریسک قیمت چیست؟

ریسک کاهش ارزش اوراق بهادار و یا پرتفوی، ریسک قیمت نام دارد. ریسک قیمت بزرگ‌ترین ریسکی است که پیش روی همه سرمایه گذاران قرار دارد. گرچه ریسک قیمت ویژه سهام می‌تواند از طریق تنوع بخشی به حداقل برسد، اما ریسک قیمت تاشی از نوسانات بازار قابل متنوع سازی نیست؛ بنابراین اگرچه این نوع ریسک اجتناب‌ناپذیر است، اما از طریق استفاده از روش‌های پوششی قابل‌اجتناب یا کاهش پذیر است.

 

تعریف واسطه گری مالی چیست؟

موسسه مالی که به صورت واسطه بین دو طرف یک تراکنش مالی نظیر عرضه کنندگان وجوه و متقاضیان وجوه فعالیت می‌کند، واسطه گری مالی گفته می‌شود.‌ درحالی‌که بانک ها نوعی واسطه گری مالی به شمار می‌روند، این بخش همچنین شامل سایر نهادهای مالی همچون شرکت تأمین سرمایه، کارگزاری، صندوق سرمایه گذاری و صندوق بازنشستگی است. واسط گری مالی مزایای بسیاری برای مصرف کنندگان خدمات آن ارائه می‌دهد که شامل امنیت، نقدینگی و صرفه‌جویی در مقیاس می‌شود.

 

تعریف درآمد شخصی چیست؟

مقدار کل پاداشی که فرد از محل فعالیت‌های تجاری و غیرتجاری خود دریافت می‌کند، درآمد شخصی نام دارد. درآمد شخصی شامل دریافتی از برخی منابع مثل حقوق، دستمزد و پاداش است که از اشتغال یا خوداشتغالی ایجاد می‌شود، سود نقدی سهام که از سرمایه گذاری در بورس دریافت می‌شود، اجاره دریافتی از محل سرمایه گذاری در املاک و چیزهایی ازاین‌دست. ازنظر سازمان حسابرسی، درآمد شخصی بالای آستانه معافیت مشمول پرداخت مالیات قرار می‌گیرد. درآمد شخصی عموماً بر اساس درآمد قبل از مالیات محاسبه می‌شود.

تعریف برنامه ریز مالی چیست؟

برنامه ریز مالی، فردی حرفه‌ای و معتبر در حوزه سرمایه گذاری است که به اشخاص و شرکت‌ها برای برآورده کردن اهداف مالی بلندمدتشان از طریق تحلیل وضعیت آنان و تنظیم برنامه‌ای برای رسیدن به آن اهداف کمک می‌کند. تخصص برنامه ریز مالی در برنامه ریزی مالیاتی، تخصیص دارایی ها، مدیریت ریسک، بازنشستگی و برنامه ریزی در حوزه املاک است.

مطلب پیشنهادی

تعریف اصطلاحات و کلمات کلیدی در علم اقتصاد

اقتصاد:  حداکثر استفاده از منابع کمیاب عبارت از اقتصاد میباشد. کالا : به چیزی اطلاق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار